IMG_4960.JPG

Hepimizin hayatın binbir masalında binbir kahramanlığı var...

Kendi adıma diğer kahramanlarla buluştuğumda bir oluşun bizi özgünlüğümüz için desteklediğini deneyimliyorum.

Binbir hikayeden hangisini anlatmalıyım diye sorabilirsin.

 

Aslolan anlatmayı seçtiğin şimdinin hikayesidir ve ondan daha güçlü bir hikaye yoktur!

  • İnteraktif Anlatılar...

Mevsimin hatırlamaya ihtiyacı olan masallarını, hikayelerini interaktif anlatılar ile paylaşıyorum. 7 yıldır her anlatıda herkesin sesinin birbiriyle ''Çok çok uzun zaman önce'' diye nasıl akort olduğunu gördükçe anlatmanın büyülü dünyasına herkesin dahil olmasını istiyorum.

Kendi masalının izini sürmeye niyetli olanlara farklı alanlar önerebilirim;

  • Kişiye ya da kurumlara yazdığım masallar...

Bir araya geldiğimizde masalı emanet alırken kişiye özelse bir şartım var; kişinin kendisine yazmıyorum. Benden bir masal istiyorsanız, masalın bir sevdiğiniz için olması ilk koşulum. Sonrakileri yolda konuşuruz. Kurumsalla ilgili süreçte kurumun hikayesi ve sunumu farklı bir süreçte işliyor.

Her bir masal için minumum üç haftalık bir çalışma sürecim oluyor.

2014 yılından beri 50'yi aşkın biricik masalı el yapımı kitapları ve bir araya getiren oyunlarıyla sahiplerine ulaştırdım.

  • Kendi Masalımı Yazıyorum Buluşmaları...

Eğer kendin için bir masal istiyorsan Kendi Masalımı Yazıyorum buluşmalarını takip etmeni öneririm.

  • Kendiniz için bire bir çalışmak isterseniz takvimim uygunsa, sizin yazabilmeniz için  üç hafta ve üç buluşmalık bir akışımız oluyor.

 

Yıllar önce beni yaptığım işi sürekli açıklamaya yönelten, masalın yazılan bir şey olmadığı kanısının şimdilerde dönüştüğünü görmek harika. Çünkü yürekten geçmiş her söz kadimdir, daha önce söylenmemiş hiçbir hikayemiz yok, sadece içine kendimizi katmamızı bekleyen bir hikaye var!

Ancak söz yazıldığı halden dillendirildiği hale geçesiye kadar yazdığımız metin bir masal olmaz. Bunun için yazdığımız masalları anlatabildiğimiz alanlar açıyorum.

Yıllar içinde kelimelerin anlatmanın tek yolu olmayışının insanın önce kendisiyle bağ kurabilmesi için harika bir keşfe davet olduğunu anladım. Kendime ''Anlatmanın kaç yolu var?'' diye sormaya başladığımda, benim için ifade etmeyi kolaylaştıran yöntemleri herkes için kullanılabilir hale getirmek istedim. Bunun için;

  • Şifa Desenleri...

Hikayesi içinde gizli, niyet desenler çiziyorum. Bu desenleri kişi kendisi ya da bir başkası için isteyebiliyor, detayları Şifadesenleri bölümünde bulabilirsiniz.

  • Özgünlük Çemberleri...

Özgün sesini duymak için sanatsal ifade ile sözü, suyu, rengi kullandığım çalışmalar yaparken 2019 yılında Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabı yazarı Dr. Clarissa Pinkola Estes ile çalışma fırsatı buldum. Bugün Art As A sacred Act çalışmasının da ilhamıyla Özgünlük Çemberleri açıyorum.

  • Kurtlarla Dans Edenlere ve Başka Bir Hikaye Mümkün Çemberleri...

Eril ve dişil üzerinden hikayemizin nasıl bütün hikayelerle ilişik olduğunu deneyimliyor, güvenli şahitlik alanında kendimizi ifade etme yetimizi geliştiriyoruz.