top of page

Hepimizin hayatın binbir masalında, binbir kahramanlığı var...

Kendi adıma diğer kahramanlarla buluştuğumda bir oluşun özgünlüğümüzü desteklediğini deneyimliyorum.

 

Binbir hikayeden hangisi anlatılmalı diye soranlara ilk adımlarında ve sonrasında anlatmaya devam etmeleri için destek olacak alanlar açıyorum.

 

Aslolan, anlatmayı şimdi seçtiğin hikayedir ve ondan daha güçlü bir hikaye yoktur!

Sonrası peşi sıra gelir...

Benimle nasıl buluşabilirsin?

  • İnteraktif Anlatılarla...

Mevsimin hatırlamaya ihtiyaç duyulan duygularını masalla, hikayelerini interaktif anlatılar ile paylaşıyorum.

9 yıldır ''Çok çok uzun zaman önce'' diyenlerle seslerimiz biribirine karışıyor.  Hikayelerin ince noktalarındaki eşzamanlılıklara şahit oldukça büyülü dünyamıza herkesin dahil olmasını istiyorum.

Kendi masalının izini sürmeye niyetli olanlara farklı alanlar önerebilirim;

  • Kişiye ya da kurumlara yazdığım masallar...

Her bir masal için minumum üç haftalık bir çalışma sürecim oluyor.

2014 yılından beri 50'yi aşkın biricik masalı el yapımı kitapları ve bir araya getiren oyunlarıyla sahiplerine ulaştırdım.

Kişiye özelde; 

Bir araya geldiğimizde masal için yola çıkma daveti aldığım kişinin kendisine yazmamak ilk şartım. Benden bir masal istiyorsanız, masalın bir sevdiğiniz için olması ilk koşulum. Sonrakileri yolda,o günün akışıyla belirliyoruz. Masal tam da böylesi, an ile ilişkili bir şey, daha işleyişin başında görünenin ardına bakmamızı sağlıyor.

Kurumsalda;

Kurumsalla ilgili süreçte kurumun hikayesi için süreç ve sunumu için alanda bilir kişilerle işbirliğinde bir akışla belirliyorum. Yine sorular ve cevaplarla ana tema üzerinde yol hikayesini oluşturuyorum. 

Yazılmış masalı sahiplerine el dikişli bir kitap ve desenler ile teslim ediyorum. Masalı seslendirdiğim kayıt sizlere yolda, uyumadan önce ya da gün batımında eşilk edebiliyor...

  • Kendi Masalımı Yazıyorum Buluşmaları...

      Eğer kendiniz için bir masal istiyorsanız ''Kendi Masalımı Yazıyorum'' buluşmalarını takip etmenizi öneririm.

      Buluşmalar kurumsal gruplar, özel gruplar için bire bir alanda ve online olarak iki şekilde olabiliyor.

  • Kendiniz için bire bir çalışmak isterseniz, sizin yazabilmeniz için  üç hafta ve üç buluşmalık bir akışımız oluyor. Bunun için email üzerinden ilk görüşmemizi yapıyoruz, daha sonra online olarak çalışıyoruz.

 

Yürekten geçmiş her söz kadim,

Daha önce söylenmemiş hiçbir hikayemiz yok,

Sadece içine kendimizi kattığımız yeri dillendirmemizi bekleyen bir hikaye var!

Ancak söz yazıldığı halden dillendirildiği hale geçesiye kadar yazdığımız metnin masal olabilmesi için sesimizle bedenlenmesi gerekiyor. Bunun için yazdığımız masalları anlatabildiğimiz alanlar da açıyorum.

Yıllar içinde kelimelerin anlatmanın tek yolu olmadığını, insanın kendisiyle bağ kurabilmesi için harika bir keşfe davet olduğunu anladım.

Kendime ''Anlatmanın kaç yolu var?'' diye sormaya başladığımda, benim için ifade etmeyi kolaylaştıran yöntemleri herkes için kullanılabilir hale getirmek istedim.

Bunun için;

  • Şifa Desenleri...

Hikayesi içinde gizli, niyet desenler çiziyorum. Bu desenleri kişi kendisi ya da bir başkası için isteyebiliyor, detayları menüdeki Şifadesenleri* bölümünde bulabilirsiniz.

  • Özgünlük Çemberleri...

Özgün sesini duymak için sanatsal ifade ile sözü, suyu, rengi kullandığım çalışmalar yaparken 2019 yılında Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabı yazarı Dr. Clarissa Pinkola Estes ile çalışma fırsatı buldum. Bugün Art As A sacred Act çalışmasının da ilhamıyla Özgünlük Çemberleri açıyorum. Her özgünlük çemberinin farklı bir teması olabiliyor.

  • Kurtlarla Dans Edenlere ve Başka Bir Hikaye Mümkün Çemberleri...

Eril ve dişil üzerinden hikayemizin nasıl bütün hikayelerle ilişik olduğunu deneyimliyor, güvenli şahitlik alanında kendimizi ifade etme yetimizi geliştiriyoruz. 

  • Kendini Bulmaya Kaybolmak Alanları ...

Bir kenti kendinlikle keşfetmek, kendini simurgun hikayesinde kanatlarınla izlemek isteyenlere bu buluşmalar. Özel gruplara ya da ay döngüsünün davetiyle yaşanmış kentlere yolculuklarla bu alanı açıyorum.

Bütün bu alanlarda ''Başka Bir Hikaye Mümkün'' yöntemimi kullanıyorum. 

Buluşmak üzere...

 

bottom of page